Fontos lenne, hogy a nő lelke megérjen a szülésig, és ehhez szükséges a befelé fordulás. Mivel az egész társadalom stresszes és negatív érzelmekkel van telítődve, ezeket a negatív ingereket viszik át a várandós nőkre is és mérgezik őket. Ezek a negatív külső beavatkozások nem engedik, hogy az édesanya rátudjon hangolódni gyermekére, hiányzik az anya-gyermek belső kapcsolatának kialakítása. A nő már úgy vág neki a vajúdásnak, hogy nem nyugodt, hanem tele van félelemmel és szorongással.
Őseink előszeretettel fohászkodtak a Boldogasszonyhoz és Szűz Máriához. Tőlük kértek védelmet a születéstől halálig. A nők régen nagyon sokat imádkoztak, és nem csak, aki gyermeket várt kérte a Szűzanya és a Jóisten segítségét, hanem az édesanyák, anyósok, nagymamák is imádkoztak lányaikért, unokáikért.
Bernád Ilona (1963) Erdélyből származik, jelenleg Budapesten él. Ötven országban kutatta a magyar közösségeket, rokonnépeket, a világ hagyományos orvoslásait. Több könyve is megjelent: Egészségünkért I-II.; Élő népi gyógyászatunk; Isteni folyamat – Gyermekáldás, bábaság a magyar néphagyományban; „Szerettem őkőt úgy, ahogy kellett” – A csecsemő és gyermek ápolása, gyógyítása néphagyományunkban; Lélekföld – Tibet, Belső-Mongólia; Útjaim a gyógyítás körül (útleírások, tanulmányok).
Szülésznőként elkezdtem gondolkodni.
Miért van a gátmetszés?
Megkérdeztem nagymamámat:
– Régen is elvágták az asszonyokat, amikor szültek?
– Nem.
Lelkiismereti okokból kutattam…
SZÜLETÉSNÉL MINDIG A NŐK ÉS A NŐI ŐSERŐ
VAN JELEN.
A születés egy természetes folyamat.
Nagyon sok fiatal anyával találkozok, akik szeretnének természetesen szülni,
de a saját édesanyja, családtagja elrontja a saját félelmével ezt csodálatos állapotot.
Ha az édesanyát nem félemlítik meg és nem zavarják,
akkor az édesanyán keresztül a magzatban is működésbe lendül
a megszületés…
Nekünk (családok, bábák, szülésznők, orvosok, védőnők)
semmi más feladatunk nem lenne, mint az, hogy ezt a folyamatot segítsük.
Az élet az szent okokból élni akar és él.
Mi már kiestünk ebből az ősbizalomból.
Miért kell egy gyermeknek akkor megszületnie, amikor kiszámítják, hogy kell?
Ezzel nagyon sokat idegesítik az édesanyákat….
(túlhordás, milyen testhelyzetben van a baba…)
RÉGEN A FAROS BABÁK IS MEGSZÜLETTEK!
Annyi sok felesleges macera van akörül, hogy ne csodálkozzunk, hogy az anyákban nincs meg az az önbizalom, nincs meg az élet iránti bizalom és keresztül sokszor a gyermekükben sem.
MINDENT KI LEHET JAVÍTANI.
10 HOLDHÓNAP A VÁRANDÓSÁG.
Azért van ma ennyi szorongás, mert nem tud kialakulni az ŐSBIZALOM.
További részletek
Bernád Ilona gondolataiból:
A szülés egy szentség. Szülésnél lehetősége van az anyának módosult tudatállapotba kerülni, ami gyógyító folyamatokat indít el.
Régebben az asszonyok NYUGODTAN SZÜLTEK, TERMÉSZETESEN,
A SAJÁT RITMUSUKBAN.
A régi asszonyoknak nem volt kétségük afelől, hogy ők meg tudják szülni a gyermeküket. Mindig 10 holdhónapról beszéltek.
És a leszülető Lélek tudja, hogy milyen csillagálláskor szülessen. Ebbe nem szabad beleavatkozni. NEM SZABAD A SZÜLETÉST KORÁBBRA HOZNI ÉS MEGGYORSÍTANI SEM.
Az is fontos, hogy NE LEGYEN KÉTSÉG ÉS FÉLELEM A SZÜLSÉT ILLETŐEN. A NŐI LÉLEK KÉPES VILÁGRA HOZNI A GYERMEKET. AZ A LÉNYEG, HOGY EZT ELHISZI -E MAGÁRÓL? FELKÉSZÍTIK -E? Pozitív hozzáállással.
Gépiessé vált a szülés, és odaveszett a SZÜLÉS SZENTSÉGE ÉS A SZÜLETÉS MISZTÉRIUMA. Nem feltétlen az otthon szülés mellett vagyok, hanem a jó szülés mellett. Az a lényeg, hogy természetes legyen. A GYERMEKNEK IS ÍGY A LEGJOBB.
Régen a TUDÁSUNK RÉSZE VOLT A SZÜLÉS MELLETTI SEGÍTÉS.
A bábaasszonyok különlegesek, ők többet érzékelnek a világból.
Az életnek mindenféle dolgát másképpen oldják meg.
Ők a Boldogasszonynak a szolgáló leányai.
Úgy van, hogy azok az asszonyok, akik az ÉLET KAPUJÁBAN vannak vagy abban segédkeznek, azok SZENTSÉGBEN VANNAK ilyenkor. A szentség odajön hozzád.
ANNÁL NAGYOBB BEAVATÁS NEM LÉTEZIK AZ ÉLETBE, MINT A SZÜLÉS.
Szeretettel: