Selva Raja Yesudian: Sport és jóga (könyve alapján)
„Üdv Mádhavának, a Boldogság Forrásának!
Áldásban részesülve, ha néma vagy, beszélni fogsz, s ha sánta vagy, átkelsz a hegyen….”
“….Felébredéskor első gondolatod legyen az EGÉSZSÉG! Elmélkedj a lélek és test egészsége és ereje fölött! “
„Élő szervezet nem betegedhet meg, amíg a természet ősi egészségszabályai szerint él.”
„Kelet nagy bölcsei s a Hatha- Jóga mesterei mindig tudták, hogy három lelki tulajdonság: az akarat, a képzelőerő és a hit szervi elváltozásokat is képes a szervezetben létrehozni, más szóval – kellő irányítás, összpontosítás mellett – gyógyító ereje van. A hipnózis, szuggesztió és autószuggesztió bámulatos öngyógyulásai is ezzel magyarázhatók.
„Egyedülálló ez a rendszer az egész világon, mert tudatosan tökéletesíti a testet, sugárzó életerővel tölti meg, és rendbe hozza esetleges hibáit. A jóga visszavezet a természethez, megismertet a füvekben, fákban, gyökerekben rejlő gyógyerőkkel, megismertet a saját testünkkel, a testünkben működő erőkkel, és rávezet bennünket a lélek és test közötti szoros összefüggésekre.”
„Tapasztalataim és kísérleteim folytán arra a meggyőződésre jutottam – írja Dr. Gates – hogy a rossz és lehangoló érzések ártalmas, mérgező vegyi anyagokat termelnek a szervezetben, míg a megelégedettség, boldogság, vidámság, jókedv, szeretet, s általában a jó érzések, jó gondolatok mozgósítják a szervezet gyógyerőit.”
„A test a lélek legkisebb rezdülésére reagál, és a test állapotát erősen megérzi a lélek. Ezt a kölcsönhatást aknázza ki a jóga, és egészségessé teszi mindkettőt: a lelket és a testet. Ennek eléréséhez meg kell tanulni, hogyan tehetjük testünket és annak minden működését tudatossá.”
“….Felébredéskor első gondolatod legyen az EGÉSZSÉG! Elmélkedj a lélek és test egészsége és ereje fölött!”
Szeretnél egy személyre szóló, írásos kínai asztrológia elemzést?
Amely tartalmazza a leszületésed pillanatában hozott legfontosabb energiákat és feladatokat? + Ebben az Elemzésben röviden leírom Neked az AKTUÁLIS , Rád vonatkozó legfontosabb energiáit is.
A személyre szóló elemzésed és az aktuális csillagüzeneted 1-2 napon belül érkezik az e-mail fiókodba, az ajándékkal együtt. (A megrendeléstől és az átutalástól számítva.)
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy öreganyó, aki gyógynövényeket gyűjtött az erdőben. Egy nap egy barlangra lett figyelmes. Óvatosan, vigyázva bedugta a fejét, s uramfia, ugyancsak elcsodálkozott. Tizenkét egyforma suhancot látott ott egy padkán ülni egymás mellett, szép sorjában. Voltak köztük lányok és fiúk, az egyik fehérben volt, a másik zöldben, a harmadik aranysárgában: ők voltak a tizenkét hónap. Meg is kérdezték az öreganyót:
Mondd csak meg nekünk, melyik hónapot tartod a legszebbnek?
Az öreganyó végignézett rajtuk, és ezt válaszolta:
Mind a tizenkét hónap igen szép. Januárban hullik a hó, februárban esik az eső, márciusban bimbóznak a rügyek – mind a tizenkét hónap egyformán gyönyörű!
Akkor a tizenkét suhanc felállt, és így szólt az öregasszonyhoz:
Gyere csak közelebb, kedves öreganyó! Add csak ide nekünk a kosaradat, és a kendődet! – színültig telerakták őket ragyogó arany és ezüst pénzdarabokkal. Az öreganyó kedvesen megköszönte jóságukat, és elindult hazafelé.
Ennek az öreganyónak a szomszédságában egy gonosz vénasszony élt, aki folyton ott sündörgött a házuk táján. Most is bekopogott hozzájuk.
Ejnye, ejnye, hogy jutottál, lelkecském ehhez a sok pénzhez? – érdeklődött ravaszul.
Az öreganyó jószívű volt, és mindent elmondott a szomszéd vénasszonynak. A szomszédasszony azonnal útnak indult, és egy nagy-nagy puttonyt is kötött a hátára. Megtalálta a barlangot, s ott bent egymás mellett ült a lócán szép sorjában a tizenkét fiatal suhanc. Megkérdezték őt is, hogy mi járatban van erre, s arról is faggatták, hogy melyiket tartja a legszebb hónapnak. A vénasszony zsémbeskedve felelt kérdésükre:
Egyik sem ér fabatkát sem, rossz valamennyi hónap! –
A suhancok erre elkérték a puttonyát, és megtöltötték valamivel. Hogy mivel, azt nem tudta a vénasszony, mert egy kendővel letakarták. Nagy nehezen sántikált haza a vénasszony, mert a puttony alaposan nyomta a vállát és a hátát. Ahogy hazaért, rikoltozva szólította valamennyi gyermekét. A gyermekek és a vénasszonyok nekiestek mohón a puttonynak, hogy könyökig vájkáljanak a drága ezüst – és aranypénzekben, de mindannyian sziszegve és jajgatva kapták vissza a kezüket, mert csak a tetején volt néhány aranypénz, a többi bogáncs volt, szamárkóró és tüske. A vénasszony méltatlankodva szaladt át az öreganyóhoz:
Mit tettél velem? Elmentem én is a barlangba, beszéltem én is a tizenkét suhanccal, megtöltötték az én kosaramat is, de pénz helyett nekem szamárkórót, tövist és bongáncsot adtak!
Az öreganyó most már magyarázhatta a pórul járt vénasszonynak:- Én azt mondta, hogy mind a tizenkét hónap egyformán gyönyörű, ezért adtak nekem pénzt. És te pedig azért kaptál bogáncsot, tövist, és szamárkórót, mert azt mondtad, hogy rossz valamennyi hónap. Mert a tizenkét hónap mindenkihez jó vagy rossz- aszerint, hogy ki mit vár tőlük.
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.Ok